24 hodin v řopíku

Ve dnech 27.5. a 28.5.2017 absolvovali nejmladší členové muzea na Kočičáku v historických uniformách pěšího pluku 46 akci nazvanou „24 hodin v řopíku“.

Akce spočívala v provedení výcviku osádek pevností z roku 1937 s cílem provádět strážní službu a případný boj ….. Veškerá činnost se prováděla dle originálních podkladů a příruček…. Cíl akce byl nejmladším klukům z muzea ukázat, jak těžká byla služba na pevnostech v roce 1938. Výcvik trval, jak zní název akce, těžkých 24 hodin a na spánek takřka ani nebyl čas. Osádku tvořilo sedm vojáků a zažili kromě nácviků obsazování pevnůstky fiktivní požár v pevnůstce, útok bojovým plynem, signalizace pevnůstky se strážemi v okolí, překonávání překážek a boje muže proti muži. Akce splnila očekávání a všichni jasně pochopili kolektivní spolupráci a přátelství a sáhli si na dno svých sil. A přesvědčili se, že naši pradědové v roce 1938 to vůbec neměli jednoduché….

Muzeum dále zvažuje, že se tato akce a samotný výcvik se stane nedílnou součástí pro nové členy a případné zájemce, které po dohodě mohou výcvikem projít.

Zde odkaz na fotogalerii z akce:

http://www.kocicak.cz/fotogalerie/nggallery/akce/24-hodin-v-řopíku-1

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *