ROK PEVNOSTÍ aneb 80 let od výstavby pevností na Chomutovsku

Muzeum čs.opevnění z let 1936 – 1938 „Na Kočičáku“ Vás tímto srdečně zve na unikátní akci nazvanou ROK PEVNOSTÍ aneb 80 let od výstavby pevností na Chomutovsku

V sobotu a neděli 17. – 18. září můžete po celý den vidět řadu ukázek útoků na pevnosti, promítat bude dobový biograf, vařit polní kuchyně.

Program Oživených pevností zahrnuje řadu komentovaných prohlídek celé pevnostní linie po celý den, v sobotu až do večera. K vidění bude dobový biograf, polní kuchyň, množství zbraní a techniky včetně makety německého tanku. Lákavé jistě bude množství ukázek, třeba průchod protitankovými překážkami, obsazení vojenských objektů z roku 1936 československou armádou, scénky nepokojů na česko-německé hranici v roce 1938 a v neposlední řadě malé – tématické ukázky útoků na linii objektů z roku 1936 a pevnůstku z roku 1937.

Prohlídky liniemi budou probíhat za každého počasí a částečně v lesním terénu. Délka prohlídkové trasy měří 1600 metrů a bude trvat cca 60 minut, proto pořadatelé doporučují pevnou obuv a vhodné oblečení, během večerních prohlídek pak vlastní osvětlení.

Realizováno za finanční podpory statutárního města Chomutova

bg_logo

 

80 let od výstavby pevností - plakát - kopie

 

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *